Ինդոնեզիայում պայթյուն իրականացրած ահաբեկիչներն ամուսիններ էին
Ինդոնեզիայի Մակասար քաղաքում կաթոլիկ եկեղեցին պայթեցրած ահաբեկիչներն ամուսնական զույգ էին: Այս մասին հայտնում է ТАСС-ը՝ հղում անելով ոստիկանության հայտարարությանը
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ անանուն կինն ու տղամարդը «ամուսնացել են վեց ամիս առաջ», և «նրանք կապեր են ունեցել տվյալ խմբի հետ»:
«Հակաահաբեկչական ստորաբաժանումը հետաքննություն է վարում, հարձակում նախապատրաստելու և կազմակերպելու կասկածանքով բերման է ենթարկվել մի քանի մարդ», - հայտնել են ոստիկանությունից:
Ինչպես հաղորդվում է, պայթյունն իրականացրել է երկու մահապարտ: Նրանք փորձել են մոտոցիկլետով մուտք գործել տաճարի տարածք, բայց եկեղեցու անվտանգության աշխատակիցները կանխել են դա:

Террористы-смертники из Индонезии оказались семейной парой
Террористы, подорвавшие католическую церковь в индонезийском городе Макассар, оказались семейной парой. Об этом сообщает ТАСС, ссылаясь на заявление полиции.
Мужчина и женщина, имена которых не называют, «поженились шесть месяцев назад», и «они состояли в связях с данной группировкой», говорится в сообщении.
«Антитеррористическое подразделение проводит расследование, были задержаны несколько человек по подозрению в подготовке и организации нападения», — отмечает полиция.
Как сообщалось, взрыв осуществили два смертника. Они пытались въехать на мотоцикле на территорию собора, но им помешала охрана церкви.