Անկարգությունների հետևանքով Ռումինիայում ձերբակալվել է մոտ 200 մարդ
Բուխարեստում մոտ 200 մարդ է բերման ենթարկվել կորոնավիրուսի պատճառով սահմանափակող միջոցների խստացման դեմ բողոքի ցույցերի ընթացքում:
Ոստիկանության ներկայացուցիչների հետ բախումների հետևանքով, ըստ ռումինական digi24 հրատարակության, 188 մարդ է ձերբակալվել։
Ոստիկանության տվյալներով՝ բողոքի ցույցերին մասնակցել է շուրջ 2 հազար մարդ, մոտ 300-ն անմիջականորեն է մասնակցել իրավապահների հետ բախումներին:
Ոստիկանության աշխատակիցները հայտնել են, որ բողոքի ցույցի մասնակիցները վնասել են իրենց գործընկերներին և գույքային վնասներ պատճառել:
«Կոտրվել են խանութների ցուցափեղկեր, երաժշտական սարքեր, կանգառներ, տրանսպորտի ապակիներ», - հայտարարել է Բուխարեստի ոստիկանության գլխավոր վարչության պետ Բոգդան Բերեչետը:
Կորոնավիրուսի տարածման հետ կապված ավելի խստացնող միջոցառումներով պայմանավորված գործողությունները Ռումինիայում անցկացվում են երկու օր շարունակ:

В Румынии задержаны около 200 человек в результате беспорядков
Во время протестов против ужесточения ограничительных мер из-за коронавируса в Бухаресте задержаны порядка 200 человек.
В результате столкновений с представителями полиции были задержаны 188 человек, сообщает румынское издание digi24.
По данным полиции, в протестах приняли участие порядка 2 тыс. человек, непосредственно в стычках со стражами порядка участвовали около 300 человек.
Сотрудники полиции сообщили, что протестующие во время протестов ранили их коллег и причинили материальный ущерб.
«Витрины, музыкальные автоматы, уличная мебель, автобусные остановки, окна транспорта были разбиты», — заявил начальник Главного управления полиции Бухареста Богдан Беречет.
Акции из-за ужесточения ограничительных мер в связи с распространением коронавируса проходят в Румынии уже два дня подряд.