Գուցե ինչ-որ մեկը կատակել է. հեռախոսահամարը չի պատկանում նախարարության համակարգին. ԱՆ-ից արձագանքել են Քովիդի թեստ չհանձնած, բայց պատասխան ստացած փաստաբանին
Առողջապահության նախարարությունից արձագանքել են փաստաբան Վահան Հովհաննիսյանին՝ նշելով, որ նշված հեռախոսահամարը նախարարության համակարգինը չէ:
Հիշեցնենք, որ փաստաբանը ֆեյսբուքյան էջում հայտնել էր, որ կորոնավիրուսի թեստ չի հանձնել, բայց հեռախոսահամարին հաղորդագրություն է ստացել, որ իր թեստի պատասխանը դրական է:
«Ի պատասխան ֆեյսբուքյան օգտատեր Վահան Հովհաննիսյանի գրառմանը, թե առողջապահության նախարարությունը սխալ «հասցեով» քովիդ դրական թեսթերի պատասխան է տրամադրել օգտատիրոջը, ինչն էլ դառնում է վարակի թվերի ձևափոխման պատճառ, առողջապահության նախարարությունից պաշտոնապես տեղեկացնում են, որ օգտատիրոջ սքրինշոթում նշված հեռախոսահամարը չի պատկանում իրենց համակարգին:
«Ի պատասխան ֆեյսբուքյան օգտատեր Վահան Հովհաննիսյանի գրառմանը, թե առողջապահության նախարարությունը սխալ «հասցեով» քովիդ դրական թեսթերի պատասխան է տրամադրել օգտատիրոջը, ինչն էլ դառնում է վարակի թվերի ձևափոխման պատճառ, պաշտոնապես տեղեկացնում ենք`
Ձեր սքրինշոթում նշված հեռախոսահամարը չի պատկանում մեր համակարգինՄեր կողմից ուղարկված հաղորդագրություններում, որպես հաղորդագրության ուղարկող նշվում է` ՀՀ ԱՆ-ն։ Այս պարագայում` համաձայն սքրինշոթի` նշված է այլ հեռախոսահամար: Գուցե ինչ-որ մեկը կատակել է: Ինչպես նաև խորհուրդ ենք տալիս առանց հիմքերի չզրպարտել պետական գերատեսչությանը։
Հարգելի Վահան, տեղեկացնենք նաև, որ քովիդ դրական թեստի պատասխանի առկայության դեպքում sms հաղորդագրությունն ուղարկվում է ավտոմատ կերպով` Արմեդ համակարգից, նմուշառման ժամանակ տրամադրված հեռախոսահամարին», - նշված է պարզաբանման մեջ։

Возможно, кто-то пошутил. Телефонный номер не принадлежит министерству – Минздрав ответил не сдавшему тест на COVID-19, но получившему результат адвокату
30/03/2021 15:06
Министерство здравоохранения отреагировало на заявление адвоката Ваана Ованнисяна, отметив, что указанный номер телефона не принадлежит ведомству.
Напомним, адвокат Ваан Ованнисян написал сегодня на своей странице в Facebook о том, что хотя и не сдавал тест на коронавирус, но получил сегодня сообщение, что у него положительный результат теста на COVID-19.
«В ответ на запись пользователя Facebook Ваана Ованнисяна о том, что министерство здравоохранения предоставило положительный результат теста на коронавирус по «неверному» адресу, что становится причиной манипуляции цифрами случаев заражения, официально сообщаем.
Указанный в вашем скиншоте телефонный номер не принадлежит нашей системе. В отправляемых нами сообщениях в качестве отправителя отмечается Минздрав Армении. В данном случае, согласно скриншоту, указан другой номер. Возможно, кто-то пошутил. Советуем также не дискредитировать государственное учреждение без оснований.
Сообщаем также, что в случае положительного результата теста на коронавирус, sms-сообщение автоматически отправляется из системы «Армед», на предоставленный во время теста телефонный номер», - отмечается в сообщении.