Բենզասղոցով տղամարդը փորձել է ներխուժել Սլովենիայի խորհրդարան
Բենզասղոցով տղամարդը փորձել է ներխուժել Սլովենիայի խորհրդարանի շենք, հայտնում է ազգային գործակալությունը՝ հղում անելով ՆԳՆ-ին:
«Ժամը19.00-ից հետո (Երևանի ժամանակով 21.00-ին) Օրենսդիր ժողովի շենքին բենզասղոցով տղամարդ է մոտեցել: Շենքում հերթապահություն իրականացնող ոստիկանության աշխատակիցները բերման են ենթարկել տղամարդուն: Լյուբլյանայի ոստիկանության բաժանմունքը նշել է, որ ոչ ոք չի տուժել», - հայտնում է գերատեսչությունը:
Ինչպես նշված է, տղամարդը փորձել է ներս մտնել շենք և ձերբակալման ընթացքում բղավել՝ «բավական է շարունակեք այս լոքդաունը»:
Այդ ժամանակ խորհրդարանում տեղի էր ունենում հանդիպում Օրենսդիր ժողովի նախագահ Իգոր Զորչիչին վստահություն հայտնելու վերաբերյալ:

Мужчина с бензопилой попытался прорваться в парламент Словении
Мужчина с бензопилой пытался прорваться в здание парламента Словении вечером во вторник, передает национальное агентство STA со ссылкой на МВД.
«После 19.00 (20.00 мск) к зданию заксобрания подошел мужчина с бензопилой. Полицейские, которые дежурили у здания, задержали мужчину. Управление полиции Любляны указало, что никто не пострадал», - передает агентство.
Как уточняется, мужчина пытался попасть внутрь здания и во время задержания кричал: «Хватит с меня локдауна!».
В парламенте в это время проходило заседание о доверии председателю заксобрания Игору Зорчичу. Депутаты большинством голосов выразили доверие спикеру.