Արցախի տարածքային ամբողջականության վերականգնումն՝ առնվազն նախկին ԼՂԻՄ սահմաններում, օրակարգում է. Արցախի նախագահ
01/04/2021 15:19
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 31-ին աշխատանքային այցով եղել է Մարտունու շրջանում, հանդիպումներ ունեցել Մարտունի քաղաքում և Բերդաշեն, Աշան, Նոր շեն, Հացի, Ավդուռ ու Մյուրիշեն համայնքներում:
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում անդրադարձել է անվտանգության ու սոցիալական հիմնախնդիրների հաղթահարման և տնտեսության զարգացման հարցերին:
Անդրադառնալով մամուլում պարբերաբար շահարկվող Կարմիր շուկայի թեմային՝ Հանրապետության նախագահը մեկ անգամ ևս շեշտել է, որ նման խոսակցությունները որևէ հիմք չունեն և, հակառակը՝ ԱՀ իշխանությունների օրակարգում Արցախի տարածքային ամբողջականության քաղաքական ճանապարհով վերականգնումն է՝ առնվազն նախկին ԼՂԻՄ սահմաններում:

Artsakh president says restoration of Artsakh’s territorial integrity in political way on the agenda of authorities
01/04/2021 15:39
Artsakh President Arayik Harutyunyan visited on March 31 Martuni region, held meetings in the cities of Martuni and Berdashen, Ashan, Nor Shen, Hatsi, Avdur and Myurishen communities.
In his speech the president referred to the issues on overcoming the security and social problems, referred to the development of economy.
Referring to the Karmir Shuka issue periodically speculated in press, Harutyunyan said the talks are unfounded. He said the agenda of the authorities of the Artsakh Republic include restoration of territorial integrity of Artsakh in a political way, at least the borders of former Autonomous Region of Nagorno Karabakh.