ՌԴ ԶՈՒ ԳՇ պետը հայ գործընկերոջ հետ հեռախոսով քննարկել է անվտանգության խնդիրները
Ռուսաստանի Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ, բանակի գեներալ Վալերի Գերասիմովը հեռախոսային բանակցություններ է անցկացրել Հայաստանի Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանի հետ: Այս մասին հինգշաբթի լրագրողներին հայտնել են ՌԴ ՊՆ-ում:
«Զրույցի ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման և խաղաղապահ գործողություններ իրականացնելու, ինչպես նաև Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության վիճակն ու հեռանկարները», - նշել են Ռուսաստանի ռազմական գերատեսչությունում:
Հինգշաբթի ավելի վաղ Արտակ Դավթյանը հանդիպել է Լեռնային Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար Ռուստամ Մուրադովին: Նրանք քննարկել են հայ ռազմագերիների վերադարձի և անհետ կորածների որոնման հարցը:

Chief of General Staff of Russian Armed Forces, Commander of the Army Valery Gerasimov had a phone talk with the Chief of General Staff of the Armenian Armed Forces Artak Davtyan, Russian MOD told the reporters.
“During the conversation the interlocutors discussed ensuring security in the region, implementation of peacekeeping mission as well as the situation and prospects of military and military-technical cooperation between Russia and Armenia,” the Russian MOD reported.
Earlier today Artak Davtyan met with the commander of Russian peacekeeping troops deployed in Nagorno Karabakh Rustam Muradov.