Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 6 նոր դեպք
Մարտի 31-ին կատարվել է 59 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 6 դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 18 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի առողջապահության նախարարը:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 4619 քաղաքացու հետազոտություն, որից 608-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2492 դեպք: Կատարվել է  22067 թեստավորում:

В Арцахе 31 марта проведено 59 тестов на коронавирус, в республике выявлено 6 новых случаев заражения коронавирусом. Инфицированные лица ранее контактировали с подтвержденными очагами.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 18 человек с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 4619 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 608 граждан зарегистрирован положительный результат. В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2492. В Арцахе проведены 22067 тестов на коронавирус.