«Ժողովուրդ». Նիկոլ Փաշինյանը վաղը հրաժարական է տալու՝ հեռանալով քաղաքականությունից
«Ժողովուրդ» օրաթերթի լավատեղյակ աղբյուրը փոխանցում է, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վաղը հրաժարական է տալու: Ըստ թերթի տեղեկությունների՝ Փաշինյանը հայտարարելու է, որ հեռանում է քաղաքականությունից ու որևէ ձևով չի մասնակցելու ԱԺ արտահերթ ընտրություններին:
«Մենք տեղեկացանք, որ նախօրեին իր թիմի հետ վարչապետը հանդիպում է ունեցել, որտեղ հստակ ասել է, որ իր վրա հույս չպետք է դնել, քանի որ ինքը չի ցանկանում այլևս որևէ քաղաքական գործընթացում մասնակցություն ունենալ։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամները փորձել են համոզել Փաշինյանին, սակայն վերջինս անդրդվելի է մնացել: Նիկոլ Փաշինյանը չի ցանկացել նաև հայտնել, թե ինչ է պատրաստվում անել առաջիկայում», - գրում է թերթը:

«Жоховурд»: Никол Пашинян завтра объявит об отставке и уходе из  политики
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что премьер-министр Никол Пашинян завтра подаст в отставку. По сведениям издания, Пашинян объявит о том, что уходит из политики, и в какой-либо форме не будет участвовать в парламентских выборах.
«Мы узнали, что накануне премьер-министр провел встречу со своей командой, на которой четко сказал, чтобы на него не надеялись, поскольку он не хочет больше участвовать в каком-либо политическом процессе.
Члены правления партии «Гражданский договор» пытались уговорить Пашиняна, однако последний остался непреклонен.  Никол Пашинян не захотел также сообщить, что собирается делать в будущем», - пишет газета.