12 երկիր փակում է իր դեսպանությունները ԿԺԴՀ-ում
ԿԺԴՀ-ում փակվել են 12 երկրների դեսպանությունները, իսկ միջազգային մարդասիրական կազմակերպությունների բոլոր օտարերկրյա անձնակազմերը ստիպված են եղել հեռանալ հանրապետությունում ստեղծված ծանր իրավիճակի պատճառով, այդ թվում՝ ապրանքների և դեղերի պակասի: Այս մասին Facebook-ի իր էջում հայտնել է Փհենյանում Ռուսաստանի դեսպանությունը:
Նշվում է, որ փակվել են Մեծ Բրիտանիայի, Վենեսուելայի, Բրազիլիայի, Գերմանիայի, Իտալիայի, Նիգերիայի, Պակիստանի, Լեհաստանի, Չեխիայի, Շվեդիայի, Շվեյցարիայի, Ֆրանսիայի դիվանագիտական առաքելությունները:
Ներկայումս Հյուսիսային Կորեայում իրենց պետությունները ներկայացնում է ընդամենը ինը դեսպան և չորս գործերի ժամանակավոր հավատարմատար, իսկ դեսպանատների մեծ մասի անձնակազմը, որոնք դեռ գործում են երկրում, հասցվել են նվազագույնի, նշել է Ռուսաստանի դեսպանությունը:

Посольства 12 стран закрылись в КНДР
Посольства 12 стран закрылись в КНДР, а всему иностранному персоналу международных гуманитарных организаций пришлось уехать из-за со сложной ситуации в республике, в том числе зафиксирована нехватка товаров и лекарств. Об этом сообщило посольство России в Пхеньяне на своей странице в Facebook.
Отмечается, что закрылись диппредставительства Великобритании, Венесуэлы, Бразилии, Германии, Италии, Нигерии, Пакистана, Польши, Чехии, Швеции, Швейцарии, Франции.
В настоящее время свои государства в Северной Корее представляют лишь девять послов и четверо временных поверенных в делах, а персонал большинства еще действующих в стране посольств сокращен до минимума, отметили в российском посольстве.