Աֆղանստանում ռազմական ուղղաթիռի կործանման հետևանքով զոհվել է երեք մարդ
Աֆղանստանի բանակի ուղղաթիռը վթարի է ենթարկվել երկրի հարավում գտնվող Հելմանդ նահանգում, երեք մարդ զոհվել է, վիրավորվել՝ չորսը, հաղորդում է Ariana News-ը՝ հղում անելով Հելմանդի նահանգային խորհրդի ղեկավար Աթուլլահ Աֆղանին:
Հելմանդի նահանգային խորհրդի ղեկավարը չի մանրամասնել կործանման պատճառները:
Աֆղանստանի Պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացրել, որ ուղղաթիռն արտակարգ վայրէջք է կատարել, զոհերի մասին չի հաղորդվում:
Իր հերթին, ինչպես նշված է թալիբների հայտարարության մեջ, ուղղաթիռը խփվել է թալիբների կողմից Հելմանդի Վաշիր շրջանում: Նրանք նշում են 5 զոհի մասին, որոնց շարքում են աֆղանական բանակի հրամանատարը, երեք զինծառայող և օդաչուն, կան վիրավորներ

В Афганистане при крушении военного вертолета погибли три человека
Вертолет афганской армии потерпел крушение в провинции Гильменд на юге Афганистана, три человека на борту погибли, четверо ранены, сообщает телеканал Ariana News со ссылкой на главу провинциального совета Гильменда Атуллу Афгана.
Глава провинциального совета Гильменда не уточнил причины крушения.
Министерство обороны Афганистана проинформировало, что вертолет совершил аварийную посадку, пострадавших нет.
В свою очередь, как говорится в сообщении талибов со ссылкой на их представителя Кари Мохаммада Юсуф Ахмади, вертолет сбит талибами в округе Вашир в Гильменде. По его словам, погибли пять человек - командир афганской армии, трое солдат и пилот, есть раненые.