Թրամփը գրանցվել է նոր սոցիալական ցանցում
Միացյալ Նահանգների նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը գրանցվել է նոր՝ «Campaign Nucleus» սոցիալական ցանցում: Նրան միացել են նաև Հանրապետական կուսակցության այլ անդամները: Այդ մասին հայտնում է Fox News-ը:
Թրամփը նախատեսում է օգտագործել այս հարթակն իր կողմնակիցների հետ շփվելու համար:
«Campaign Nucleus» սոցիալական ցանցը ստեղծվել է Թրամփի կողմնակից Բրեդ Պարսկալեի կողմից դեռ 2016-ին, սակայն գործառույթները մինչ այժմ հասանելի են միայն 70-80%-ով:
Օգտագործողները կարող են նամակներ, տեքստային հաղորդագրություններ և հայտարարություններ ուղարկել լրատվամիջոցներին:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը բանակցություններ է վարում մի քանի հավելվածների հետ՝ իր սեփական սոցիալական ցանցը ստեղծելու համար:

Трамп зарегистрировался в новой соцсети
Бывший президент Соединенных Штатов Дональд Трамп зарегистрировался в новой социальной сети Campaign Nucleus. К ней присоединились также и другие члены Республиканской партии. Об этом сообщает Fox News.
Эту платформу Трамп планирует использовать для общения со своими сторонниками.
Социальную сеть Campaign Nucleus создал сторонник Трампа Брэд Парскейл еще в 2016 году, но функции доступны пользователям пока только на 70-80%.
Пользователи могут отправлять электронные письма, текстовые сообщения и заявления в средства массовой информации.
Как сообщалось ранее, экс-президент США Дональд Трамп ведет переговоры с несколькими приложениями для создания собственной соцсети.