Իշխանությունը Թուրքիային թշնամի համարո՞ւմ է, և մեր մոտեցումներում ի՞նչ շտկումներ պետք է արվեն. ԱԽ քարտուղարը հարցերն անպատասխան թողեց
02/04/2021 15:14
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Եռաբլուրում լրագրողների հարցերին հրաժարվեց պատասխանել:
Լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները նրանից հետաքրքրվեցին՝ Թուրքիայի հետ կապված մեր մոտեցումներում ի՞նչ շտկումներ պետք է արվեն, և իշխանությունը Թուրքիային թշնամի համարո՞ւմ է։
«Օրվա խորհրդից ելնելով՝ հարցերին չեմ պատասխանում», - ասաց Արմեն Գրիգորյանը՝ ավելացնելով, որ բոլոր հարցերին կպատասխանի մեկ այլ առիթով:
Հիշեցնենք, որ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարն օրերս հայտարարել էր, որ Հայաստանը Թուրքիային թշնամի պետություն չի համարում և մեր մոտեցումներում որոշակի շտկումներ պետք է լինեն:

Секретарь Совета безопасности отказался ответить на вопросы: считают ли власти Турцию врагом, и какие корректировки должны быть внесены в подходы Армении?
02/04/2021 16:16
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян сегодня в военном пантеоне «Ераблур» отказался отвечать на вопросы журналистов.
Представители средств массовой информации поинтересовались у него, какие корректировки должны быть внесены в наши подходы в отношениях с Турцией, и считают ли власти Турцию врагом?
«Учитывая совет дня, я не отвечаю на вопросы», - сказал Армен Григорян, добавив, что ответит на все вопросы в следующий раз.
Напомним, секретарь Совета безопасности заявил на днях, что Армения не считает Турцию вражеским государством и в подходы Еревана должны быть внесены некоторые корректировки.