ՀՔԾ-ն Իշխան Սաղաթելյանին թույլ չի տվել 3 օրով լքել Հայաստանը
Հատուկ քննչական ծառայությունը ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանին թույլ չի տվել երեք օրով լքել Հայաստանի Հանրապետությունը։
«Ինչպես գիտեք, անցած տարվա նոյեմբերից ինձ մեղադրանք են առաջադրել ապօրինի հավաք կազմակերպելու վերաբերյալ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում։ Փորձեցին ինձ ապօրինի կալանավորել ՝ չկարողանալով՝ կիրառեցին այլ խափանման միջոց` ստորագրություն չհեռանալու մասին, դրանով սահմանափակելով իմ ազատ տեղաշարժվելու իրավունքը:
Կուսակցության քաղաքական գործունեության հետ կապված կարևոր գործ ունեի արտերկրում և դիմել էի ՀՔԾ երկրից 3 օրով բացակայելու թույլտվություն ստանալու համար:
Երեկ ստացել ենք մերժման որոշումը։ Քննիչն իր մերժումը հիմնավորել է բացառապես այն հանգամանքով, թե այլ վայրում գտնվելու ընթացքում, գուցե, հնարավոր չլինի հսկել իմ ոչ պատշաճ վարքագիծը։
Տպավորություն ունեմ, որ քննիչն անգամ չի փորձել ոչ միայն իրավական առումով հիմնավորված, այլ գոնե հոդաբաշխ հիմնավորում գտնել:
Մեկ անգամ ևս արձանագրենք, որ ՀՔԾ-ն, ի դեմս Սասուն Խաչատրյանի և իր խամաճիկների, շարունակում է կատարել խելագարի ապօրինի հրահանգները և որոշումները՝ դիմելով նոր ապօրինությունների։
Ինչևէ, մեր դեմ նման ճղճիմ միջոցներով իրականացվող հետապնդումը միայն ամրապնդում է պայքարը շարունակելու մեր կամքը օր առաջ ունենալու առանց թուրքի Հայաստան», - հայտնել է Սաղաթելյանը։

Специальная следственная служба не разрешила Ишхану Сагателяну покинуть Армению на 3 дня
Специальная следственная служба не разрешила представителю Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхану Сагателяну покинуть Армению на три дня.
«Как вы знаете, с ноября прошлого года мне предъявлено обвинение в рамках возбужденного уголовного дела об организации незаконного собрания. Меня попытались незаконно арестовать, однако, когда у них не получилось, применили другую меру пресечения – подписку о невыезде, тем самым ограничив мое право на свободное передвижение.
У меня за рубежом было важное дело, связанное с политической деятельностью партии, и я обратился в ССС за разрешением покинуть страну на 3 дня.
Вчера мы получили решение об отказе. Следователь обосновал свой отказ исключительно тем обстоятельством, что невозможно будет надлежащим образом контролировать мое поведение в другом месте.
У меня впечатление, что следователь даже не попытался найти не только обоснованное в правовом плане, но и хоть сколь-нибудь членораздельное обоснование.
Еще раз констатируем, что Специальная следственная служба в лице Сасуна Хачатряна и его марионеток продолжает выполнять незаконные указания и решения безумца, прибегая к новым беззакониям.
В любом случае, осуществляемое против нас такими мелочными методами преследование только укрепляет нашу решимость продолжать борьбу, чтобы как можно быстрее у нас была Армения без турка», - сообщил на своей странице в Facebook Ишхан Сагателян.