Հայաստանում համաճարակային իրավիճակը մտահոգիչ է. Արմեն Մուրադյան
Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը հայտարարել է՝ Հայաստանում համաճարակային իրավիճակը մտահոգիչ է։
Խնդրում եմ, կոչ եմ անում, հորդորում եմ յուրաքաչյուրիդ խստորեն պահպանեք համաճարակային բոլոր կանոնները, մենք չունենք իրավունք մեր Սպիտակ Բանակի Հերոսներին կրկին ծանրաբեռնելու:
Խնդրում եմ, մի մոռացեք, արդեն շուրջ 1 տարուց ավելի, մեր բուժաշխատողները գիշեր ու ցերեկ պատերազմում են, իսկ առաջնագիծն ամուր պահելու առաքելությունը ոչ միայն բուժաշխատողի պարտքն է, այլև թիկունքում կանգնածների:
Հարգելիներս, ևս մեկ անգամ խնդրում եմ յուրաքանչյուրիդ՝ խստորեն պահպանեք համաճարակային բոլոր կանոնները, որ մեր հզոր Սպիտակ Բանակը կարողանա հաղթի անտեսանելի թշնամուն՝ Covid 19-ին», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Մուրադյանը։

Эпидемиологическая ситуация в Армении вызывает обеспокоенность – Армен Мурадян
Ректор Ереванского государственного медицинского университета Армен Мурадян заявил, что эпидемиологическая ситуация в Армении вызывает обеспокоенность.
«Прошу и призываю всех соблюдать все противоэпидемиологические правила, мы не имеем права снова перегружать наших героев в белых халатах.
Прошу не забывайте, что уже больше года наши медицинские работники днем и ночью сражаются как на войне, а миссия держать крепкой передовую – не только долг медработника, но и тех, кто находится в тылу.
Уважаемые, вновь прошу всех строго соблюдать все санитарно-эпидемиологические правила, чтобы наша «Белая Армия» смогла одержать победу над невидимым врагом – Covid 19», - написал Армен Мурадян.