ԱՄՆ-ում Coca-Cola ընկերությանը բոյկոտեն են հայտարարել
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը և նրա կողմնակիցները Coca-Cola-ի արտադրանքի բոյկոտ են հայտարարել: Այս մասին հայտնում է Newsweek-ը
Նշվում է, որ պատճառն այն էր, որ ընկերության ղեկավար Ջեյմս Քվինսին դատապարտել է Ջորջիա նահանգի Հանրապետական  կուսակցության կողմից վերահսկվող օրենսդիր մարմնի` ընտրական օրենքը փոխելու որոշումը:
Հայտնի է, որ ապրիլի սկզբին Դոնալդ Թրամփը կոչ էր անում բոյկոտել փոփոխություններին դեմ հանդես եկող ընկերություններն ու կազմակերպությունները:
Ընկերությունը բոյկոտելու Թրամփի կոչը ընդունվել է սոցցանցերի օգտատերերի կողմից: Coca-Cola-ի փոխարեն, ի նշան բողոքի, առաջարկվում է Pepsi-ին:

В США объявили бойкот компании Coca-Cola
Экс-президент США Дональд Трамп и его сторонники объявили о бойкоте продукции Coca-Cola. Об этом сообщает Newsweek
Отмечается, что причиной стало то, что руководитель компании Джеймс Куинси осудил решение контролируемого Республиканской партией законодательного органа штата Джорджия об изменениях в избирательное законодательство.
Как известно, в начале апреля Дональд Трамп призвал бойкотировать компании и организации, которые выступили против изменений. В частности, он упомянул Главную лигу бейсбола (MLB), авиаперевозчика Delta и Coca-Cola.
Призыв Трампа бойкотировать компании подхватили пользователи соцсетей. Вместо напитка Coca-Cola в знак протеста предлагают пить Pepsi.