ՀՅԴ-ն դեռ չի որոշել, թե ընտրություններին ինչ ձևաչափով է մասնակցելու. Իշխան Սաղաթելյան
ՀՅԴ-ն դեռ չի որոշել, թե ընտրություններին ինչ ձևաչափով է մասնակցելու, Սևանում այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Քանի դեռ Դաշնակցության Գերագույն մարմինն այդ մասին հայտարարություն չի արել, ուրեմն մինչև այդ պահը մենք որոշում չունենք», - ասաց Սաղաթելյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե հնարավո՞ր է առաջիկա ընտրություններին մասնակցեն ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ։
Նա ասաց, որ իրենց տեսակետը շարունակում է մնալ նույնը՝ լավ կլինի այս կառավարությունից ազատվել մինչև ընտրություններ։

АРФ «Дашнакцутюн» пока не определила формат участия в выборах – Ишхан Сагателян
АРФ «Дашнакцутюн» пока не определила, в каком формате будет участвовать в выборах, заявил сегодня журналистам представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян в городе Севан.
«Пока Верховный орган АРФ «Дашнакцутюн» не выступил с таким заявлением, значит, решения до сих пор нет», - сказал Ишхан Сагателян, отвечая на вопрос о возможности участия партии в предстоящих выборах в блоке с экс-президентом Армении Робертом Кочаряном.
Ишхан Сагателян отметил, что позиция АРФД продолжает оставаться прежней – лучше избавиться от этого правительства до выборов.