ՀՅԴ-ն դեռ չի որոշել, թե ընտրություններին ինչ ձևաչափով է մասնակցելու. Իշխան Սաղաթելյան
ՀՅԴ-ն դեռ չի որոշել, թե ընտրություններին ինչ ձևաչափով է մասնակցելու, Սևանում այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Քանի դեռ Դաշնակցության Գերագույն մարմինն այդ մասին հայտարարություն չի արել, ուրեմն մինչև այդ պահը մենք որոշում չունենք», - ասաց Սաղաթելյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե հնարավո՞ր է առաջիկա ընտրություններին մասնակցեն ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ։
Նա ասաց, որ իրենց տեսակետը շարունակում է մնալ նույնը՝ լավ կլինի այս կառավարությունից ազատվել մինչև ընտրություններ։

ARF-D made no decision over format of participation in snap elections yet
ARF-D has not decided yet in what format it will participate in the elections, ARF-D representative Ishkhan Saghatelyan told the reporters in Sevan today.
“As far as the Supreme Body has not made statement about it yet, it means we do not have decision as of this moment,” Saghatelyan said, asked about possibility of participating in the elections with Armenia’s second president Robert Kocharyan.
He said their opinion that it is necessary to get rid of the current authorities by elections remains unchanged.