Իսրայելցի զինվորականները գնդակահարել են իրենց ուղղությամբ ընթացող ավտոմեքենայի պաղեստինցի վարորդին
Պաղեստինցին ավտոմեքենայով փորձել է մխրճվել իսրայելցի զինվորների խմբի մեջ՝ Հորդանան գետի անցակետում, արդյունքում նրան գնդակահարվել են: Այս մասին երեքշաբթի հաղորդել է Իսրայելի պետական ռադիոկայանը՝ հղում անելով Պաղեստինի առողջապահության նախարարության փորձագետներին և զինվորականներին:
Իսրայելի Պաշտպանության ուժերի մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ «իսրայելցի զինվորականներն օպերատիվ գործողությունների ընթացքում Ռամալլայից հարավ գտնվող Բիր Նաբալա գյուղում (Հորդանանի Արևմտյան ափի վարչական կենտրոն) ճանապարհի վրա անցակետ է տեղադրվել»:
«Անցակետում զինծառայողները նկատել են ավտոմեքենա, որը կանգ էր առել ճանապարհի եզրին, այնուհետև կտրուկ արագացրել ընթացքը և սկսել շարժվել դեպի մի խումբ զինվորներ, ինչը վտանգում էր նրանց կյանքը: Սպառնալիքը կանխելու համար զինվորները կրակ են բացել», - նշել է մամուլի ծառայությունը:

Израильские военные застрелили направившего на них автомобиль палестинца
Палестинец на автомобиле попытался врезаться в группу израильских солдат на блокпосту на Западном берегу реки Иордан и был застрелен. Об этом сообщила во вторник израильская государственная радиостанция Kan со ссылкой на военных и представителей палестинского Минздрава.
Как проинформировала пресс-служба Армии обороны Израиля, «во время оперативных действий израильских военных в деревне Бир-Набала к югу от Рамаллы (административный центр Западного берега Иордана) солдаты установили КПП на дороге в этом районе».
«Военнослужащие на КПП заметили автомобиль, который остановился на обочине, а затем внезапно ускорился и начал движение в сторону группы солдат, что поставило под угрозу их жизни. Солдаты открыли огонь с тем, чтобы предотвратить угрозу», - отметили в пресс-службе.