Ռուս խաղաղապահների ներկայությունը դառնում է տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության կարևորագույն գործոն. Փաշինյան
07/04/2021 17:20
Ռուսաստանի խաղաղապահների ներկայությունը Լեռնային Ղարաբաղում դառնում է տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության գլխավոր գործոն, հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը:
Բանակցությունների սկզբում Փաշինյանն առաջարկել է քննարկել Հայաստանի և Ռուսաստանի տեսակետները տարածաշրջանում, Լեռնային Ղարաբաղում և Հայաստանում անվտանգության համակարգի ճարտարապետության վերաբերյալ:
«Քննարկենք ռուս-հայկական համատեղ զորքերի խմբավուումների գործունեության որոշ նրբություններ, կա նաև տարածաշրջանային հակաօդային պաշտպանության համատեղ համակարգ: Կան նրբություններ, որոնք մենք կկարողանանք հստակեցնել», - ասել է Փաշինյանը:

Presence of Russian peacekeepers in Nagorno Karabakh becomes factor of stability and security in the region – Pashinyan
The presence of Russian peacekeepers in Nagorno Karabakh becomes an important factor of stability and security in the region, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the meeting with Russian President Vladimir Putin in Moscow today.
At the beginning of negotiations, Pashinyan offered to discuss the views of Armenia and Russia on the architecture of system of security in the region, Nagorno Karabakh and Armenia.
“We will discuss few nuances of the activity of the Armenian-Russian united troops, we also have united regional system of air defense. There are nuances that we will manage to clarify,” Armenia’s PM said.