Ոստիկանը հարվածել է լրագրողին. «Մեդիա պաշտպան» (Տեսանյութ)
Ապրիլի 7-ին՝ Կառավարական առաջին շենքի մոտ տեղի ունեցող բողոքի ակցիայի ժամանակ, ոստիկանները հերթական անգամ ուժ են կիրառել լրագրողների նկատմամբ։ Ոստիկաններից մեկը հարվածներ է հասցրել լրագրողին՝ խոչընդոտելով նրա մասնագիտական աշխատանքը։
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը վերջին շրջանում բազմիցս ֆիքսել է այն դեպքերը, երբ ուժային կառույցների ներկայացուցիչները լրագրողների հետ շփման շրջանակներում անհանդուրժող վերաբերմունք են ցուցաբերում։ Սա խախտում է խոսքի ազատության թե՛ ներպետական, թե՛ միջազգային օրենքները։
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը պահանջում է ոստիկանությունից և բոլոր ուժային կառույցներից չանցնել բարեկրթության սահմանները, չխոչընդոտել լրագրողների մասնագիտական աշխատանքը և դեմ չգնալ ներպետական և միջազգային օրենքներին։

Полицейский ударил журналиста – инициатива «Медиа Защитник» (Видео)
В ходе акции протеста перед зданием правительства Армении 7 апреля полицейские в очередной раз применили насилие к журналистам. Один из полицейских нанес удары журналисту, воспрепятствовал его профессиональной деятельности.
Инициатива «Медиа Защитник» в последнее время неоднократно фиксировала случаи, когда представители силовых структур проявляют нетерпимость к журналистам. Это нарушает как  внутригосударственные, так и международные законы, регулирующие свободу слова.
Инициатива «Медиа Защитник» требует от полиции и всех силовых структур не переходить рамки благовоспитанности, не препятствовать профессиональной деятельности журналистов и не идти против внутригосударственных и международных законов.