Եվրահանձնաժողովի ղեկավարին տեղ չի հատկացվել Էրդողանի հետ հանդիպման ժամանակ (Տեսանյութ)
Եվրամիության գործադիր մարմնի ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենին աթոռ չի հասել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ բանակցությունների ընթացքում, գրում է The Washington Post-ը:
Համացանցում հրապարակված կադրերում երևում է, որ ԵՀ ղեկավարը տեղ չի ստացել նիստերի դահլիճում, քանի որ այնտեղ ընդամենը երկու աթոռ կար, որոնցից մեկը վերցրել էր Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը:
Արդյունքում, ֆոն դեր Լայենը ստիպված էր բազմոցին նստել Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մեվլութ Չավուշօղլուի դիմաց, որն ըստ դիվանագիտական արձանագրության ավելի ցածր աստիճան է:

Главе Еврокомиссии не досталось места во время встречи с Эрдоганом (Видео)
Главе Еврокомиссии Урсулу фон дер Ляйен не дали стула во время переговоров с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом, пишет The Washington Post.
На опубликованных в Сети кадрах видно, что главе ЕК не досталось места в зале заседаний, так как стульев было всего два, один из которых занял председатель Европейского совета Шарль Мишель.
В итоге, фон дер Ляйен пришлось сесть на диван напротив министра иностранных дел Турции Мевлута Чавушоглу, который занимает более низкий ранг по дипломатическому протоколу.