Եթե Հրանտ Բագրատյանն ապացուցեց՝ 2020թ. 120 մլն դոլարի պարգևավճար է բաժանվել պետական համակարգում, ես ներողություն կխնդրեմ, եթե չապացուցեց՝ ինքը պետք է խնդրի. Բաբկեն Թունյան
07/04/2021 11:26
2020 թվականի ընթացքում պետական համակարգում 120 միլիոն դոլարի պարգևավճար չի եղել, ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում հայտարարեց իմքայլական պատգամավոր Բաբկեն Թունյանը։
«Նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը երեկ Սևանում հրավիրված հանրահավաքին այդպիսի հայտարարություն է արել։ Հրանտ Բագրատյանի պնդումները սուտ են։ Եթե պարոն Բագրատյանն ապացուցեց, որ անցյալ տարի 120 միլիոն դոլարի պարգևավճար է բաժանվել պետական համակարգում, ես ներողություն կխնդրեմ, եթե չապացուցեց՝ ինքը պետք է խնդրի։ Չի կարելի ամեն անգամ այս թեման շահարկել և իզուր տեղը ատելության մթնոլորտ ձևավորել ու թշնամանք սերմանել», - ասաց Բաբկեն Թունյանը։

Если Грант Багратян докажет, что в 2020 году в государственной системе были розданы премии на 120 млн. долларов, я извинюсь – Бабкен Тунян
07/04/2021 12:11
В 2020 году в государственной системе не было премий в размере 120 млн. долларов, заявил сегодня на заседании постоянной парламентской комиссии по экономическим вопросам депутат фракции «Мой шаг» Бабкен Тунян.
«Бывший премьер-министр Армении Грант Багратян заявил об этом вчера на митинге в городе Севан. Утверждения Гранта Багратяна – ложь. Если господин Багратян докажет, что в прошлом году в государственной системе были розданы премии на 120 млн. долларов, я принесу свои извинения. Если не докажет, он должен извиниться. Нельзя каждый раз муссировать эту тему и напрасно формировать атмосферу ненависти и сеять вражду», - сказал Бабкен Тунян.