Պուտինն ու Էրդողանը քննարկել են Ղարաբաղը
Ռուսաստանի և Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսով քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղում կարգավորման խնդիրը, ուրբաթ հաղորդում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը բարձր է գնահատել Ռուսաստանի քայլերը՝ իրավիճակի հետագա կայունացումն ապահովելու, 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների իրագործման ուղղությամբ: Վլադիմիր Պուտինը Թուրքիայի նախագահին տեղեկացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հետ վերջին շփումների արդյունքների մասին: Փոխադարձ կարծիք է արտահայտվել Հարավային Կովկասում տրանսպորտային ենթակառուցվածքների վերականգնման ուղղությամբ աշխատանքներն ակտիվացնելու անհրաժեշտության մասին», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
«Ռուս-թուրքական բեղմնավոր երկխոսությունը նախատեսվում է շարունակել տարբեր ձևաչափերով», - հայտնել են Կրեմլի մամուլի ծառայությունից:

Путин и Эрдоган обсудили Карабах
Президенты России и Турции Владимир Путин и Реджеп Тайип Эрдоган по телефону обсудили проблему урегулирования в Нагорном Карабахе, сообщила пресс-служба Кремля.
«Реджеп Тайип Эрдоган высоко оценил шаги России по обеспечению дальнейшей стабилизации обстановки, поступательной реализации трехсторонних заявлений от 9 ноября 2020 года и от 11 января 2021 года. Владимир Путин информировал президента Турции об итогах недавних контактов с лидерами Армении и Азербайджана. Выражено обоюдное мнение о необходимости активизации работы по восстановлению транспортной инфраструктуры на Южном Кавказе», - говорится в сообщении.
«Плодотворный российско-турецкий диалог имеется в виду продолжить в самых различных форматах», - сообщила пресс-служба Кремля.