Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 8 դեպք
Ապրիլի 8-ին կատարվել է 34 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 8 դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 32 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 4970 քաղաքացու հետազոտություն, որից 648-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։ Ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2532 դեպք: Կատարվել է 22 418 թեստավորում:

В Арцахе 8 апреля проведено 34 теста на коронавирус, в республике выявлено 8 новых случаев заражения коронавирусом. Инфицированные лица ранее контактировали с подтвержденными очагами.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 32 человека с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 4970 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 648 граждан зарегистрирован положительный результат. В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2532. В Арцахе проведены 22 418 тестов на коронавирус.