Ադրբեջանցիները կրակել են Սարուշենի դաշտերում աշխատող բնակիչների ուղղությամբ. կիրառվել է գնդացիր
Ապրիլի 7-ին՝ առավոտյան 09:40-ի սահմաններում, Ադրբեջանի կողմից օկուպացված Սարգսաշեն գյուղի տարածքից, ադրբեջանցիները կրակել են Սարուշեն գյուղի դաշտերում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող Սարուշեն համայնքի բնակիչներ՝ 65-ամյա Շիրին Ադամի Սարգսյանի և 36-ամյա Վիտալի Ալյոշայի Հարությունյանի ուղղությամբ:
ԱՀ ՆԳ նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ ադրբեջանական կողմը կիրառել է գնդացիր, ինչի հետևանքով ջարդվել է Վ.Հարությունյանին պատկանող տրակտորի ձախ կողմի ապակին:
ԱՀ ՆԳ նախարարության ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի հետաքննիչները Շ.Սարգսյանից և Վ.Հարությունյանից բացատրություն են վերցրել, լուսանկարել տեղանքը և տրակտորը, պատրաստել համապատասխան նյութեր, կազմել արձանագրություն՝ ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը ներկայացնելու համար:
Բացի այդ՝ ՆԳ նախարար Կարեն Սարգսյանի հրամանով, Շոշ-Սարուշեն-Կարմիր Շուկա ներպետական մայրուղում տեղակայված ոստիկանական հենակետերում ծառայությունը կշարունակվի ուժեղացված ռեժիմով: Շուրջօրյա դիտարկումներ կատարելու նպատակով, ըստ անհրաժեշտության, կավելացվեն հենակետերը:

Азербайджанцы обстреляли из пулемёта работавших в поле жителей села Сарушен
С оккупированной Азербайджаном территории села Саргсашен 7 апреля, около 09:40,  азербайджанцы открыли стрельбу в направлении выполнявших сельскохозяйственные работы на поле  жителей села Сарушен – 65-летнего Ширина Саркисяна и 36-летнего Виталия Арутюняна.
Пресс-служба МВД Республики Арцах сообщает, что азербайджанская сторона применила пулемет, в результате чего разбилось стекло трактора, принадлежащего В.Арутюняну.
Следователи районного отделения полиции Аскерана взяли разъяснения у Ш.Саркисяна и В.Арутюняна, сфотографировали территорию и трактор, подготовили соответствующие материалы, составили протокол для передачи командованию российского миротворческого контингента.
Кроме того, по приказу главы МВД Карабаха Карена Саркисяна, служба на полицейском блокпосту, установленном на дороге Шош – Сарушен – Красный Базар, будет проходить в усиленном режиме. При необходимости количество блокпостов будет увеличено для круглосуточного мониторинга ситуации.
Отмечается также, что на указанном участке дороги это уже 2 инцидент между армянами и азербайджанцами.