Պաշտպանության նախարարն այցելել է զինվորական հոսպիտալ, զինվորներին հանձնել գերատեսչական մեդալներ և պատվոգրեր
12/04/2021 17:19
Ապրիլի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հետաքրքրվել է 2020թ. սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմին մասնակցած և տարբեր աստիճանի վնասվածքներ ստացած ժամկետային զինծառայողների առողջական վիճակով, մաղթել շուտափույթ ապաքինում:
Վաղարշակ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել հոսպիտալում բուժվող զինծառայողներին պատերազմական գործողությունների ընթացքում ցուցաբերած արիության և կատարած սխրանքների համար, հանձնել գերատեսչական մեդալներ և պատվոգրեր:

Министр обороны посетил военный госпиталь и вручил военнослужащим ведомственные медали
Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян 12 апреля посетил Центральный военный клинический госпиталь Минобороны Армении, сообщает пресс-служба оборонного ведомства.
Глава оборонного ведомства поинтересовался состоянием их здоровья военнослужащих срочной службы, участвовавших в развязанной 27 сентября 2020 года войне и получивших ранения разной степени, пожелал им скорейшего выздоровления.
Вагаршак Арутюнян выразил бблагодарность проходящим лечение в госпитале военнослужащим за проявленную отвагу и героизм, вручил им ведомственные медали и почетные грамоты.