Ավտոբուսի վթարի հետևանքով Պերուում 20 մարդ է մահացել
Պերուում՝ Անդյան հեռավոր շրջանում, ուղևորատար ավտոբուս է շրջվել, ինչի հետևանքով մահացել է 20 մարդ: Այս մասին հայտնում է AP-ն՝ հղում անելով իշխանություններին:
Բացի այդ, 14 մարդ տարբեր աստիճանի վնասվածքներ է ստացել:
Նախնական տվյալների համաձայն՝ ավտոբուսի վարորդը գերազանցել է սահմանված արագությունը և կորցրել կառավարումը, ինչի հետևանքով մեքենան դուրս է եկել ճանապարհից և շրջվել:
Պարոբամբա շրջանի քաղաքապետը, որտեղ տեղի է ունեցել ավտոբուսի վթարը, նշել է, որ ավտոբուսը տեղափոխում էր Պերուի ընտրություններում ձայն տվողների: Հանգստյան օրերին երկրում անցկացվել են նախագահական և օրենսդիր ընտրություններ:

В Перу 20 человек погибли в ДТП с автобусом
В Перу в отдаленном районе Анд перевернулся пассажирский автобус, погибли 20 человек. Об этом в понедельник, 12 апреля, сообщает AP со ссылкой на власти.
Также, ранения той или иной степени получили 14 человек.
По предварительным данным, водитель автобуса превысил скорость и не справился с управлением, из-за чего машина съехала с дороги и перевернулась.
Мэр региона Паробамба, где случилась катастрофа автобуса, Эдгардо Амансио уточнил, что машина перевозила голосовавших на выборах в Перу. В выходные в стране проходили президентские выборы и выборы в законодательные органы.