ԵԱՀԿ ՄԽ վերջին հայտարարությունը բովանդակային ավելի խորք ուներ. ՀՀ վարչապետ
ԵԱՀԿ ՄԽ վերջին հայտարարությունը բովանդակային ավելի խորք ուներ, ԱԺ-ում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այնտեղ հատուկ նշված էր գերիների և Ադրբեջանում պահող այլ անձանց վերադարձնելու և հայտնի սկզբունքների շրջանակում բանակցային գործընթացը շարունակելու անհրաժեշտությունը: Հայտնի սկզբունքներից մեկը ԼՂ վերջնական կարգավիճակի հարցի լուծումն է», - նշեց Փաշինյանը:
Նա կարևորեց նաև, որ համանախագները խոսել են տարածաշրջանային այցեր կատարելու իրենց ցանկության ու պատրաստակմության մասին՝ հիմնվելով նախկինում հաստատված պրակտիկայի վրա:

The recent statement of the OSCE Minsk Group had more content, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at the NA today.
“It particularly stressed the necessity of return of POWs and other captives kept in Azerbaijan and continuing the negotiations in the sidelines of known principles. One of the known principles is the settlement of the final status of NK,” Pashinyan said.
He also emphasized that the co-chairs spoke about their wish and readiness to visit the region based on previously established practice.