Այլ բան այս բարոյազուրկ ստախոսներից չէր կարելի սպասել. Օնիկ Գասպարյանն արձագանքել է Նիկոլ Փաշինյանին (ArmLur)
14/04/2021 13:23
«Այլ բան այս բարոյազուրկ ստախոսներից, ըստ էության, չէր կարելի սպասել։ Ես կրկին հաստատում եմ նոյեմբերի 17-ին իմ կողմից կատարված հայտարարությունը», - ArmLur.am-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ Օնիկ Գասպարյանն՝ ի պատասխան ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարության:
«ՀՀ վարչապետը և ԱԽ քարտուղարն անամոթաբար խեղաթյուրում են իրականությունը, և օգտագործելով իշխանական լծակները, հանրությանը մոլորության մեջ են մտցնում։ ԱԽ նիստերի արձանագրությունները կարող են կեղծվել և ներկայացվել իրենց համար ցանկալի տարբերակով։ Ճշմարտությունն օբյեկտիվորեն կարող է բացահայտվել միայն գործող վարչապետի հրաժարականի և իշխանափոխության դեպքում։ Միայն այդ ժամանակ հնարավոր կլինի պարզել ողջ իրականությունը», - ասել է Օնիկ Գասպարյանը:
Այսօր Փաշինյանը խորհրդարանում հայտարարել է, որ Օնիկ Գասպարյանը չի ասել՝ «2-3 օրվա ընթացքում անհրաժեշտ է միջոցներ ձեռնարկել պատերազմը կանգնեցնելու համար», հակառակը, ասել է՝ հակառակորդը ոչ մի առաջխաղացում չի ունեցել:
Նշենք, որ Փաշինյանը հակասել է ինքն իրեն. նախկինում ասում էր՝ Օնիկ Գասպարյանի՝ պատերազմը կանգնեցնելու զեկույցից հետո գործողություններ են արվել, այսօր պնդել՝ չի ասվել կանգնեցնել պատերազմը:

От этих безнравственных лжецов нельзя было ожидать другого – Оник Гаспарян ответил Николу Пашиняну (ArmLur.am)
14/04/2021 13:46
«Ничего другого от этих безнравственных лжецов нельзя было ожидать. Я вновь подтверждаю озвученное мною 17 ноября заявление», - заявил в беседе с ArmLur.am бывший начальник Генштаба ВС Армении в ответ на заявление премьер-министра Никола Пашиняна.
«Премьер-министр Армении и секретарь Совета безопасности бесстыдно искажают действительность и, используя властные рычаги, вводят в заблуждение общество. Протоколы заседаний Совета безопасности могут подделать и представить в желательном для себя варианте. Правда объективно может быть установлена только в случае отставки действующего премьер-министра и смены власти. Только тогда можно будет выяснить всю правду», - сказал Оник Гаспарян.
Сегодня премьер-министр заявил в парламенте, что Оник Гаспарян не говорил, что в течение 2-3 дней необходимо предпринять меры, чтобы остановить войну, наоборот сказал: у противника нет никакого продвижения.
Отметим, что Никол Пашинян противоречит сам себе, поскольку ранее он заявил, что после доклада Оника Гаспаряна о необходимости остановить войну были предприняты действия. Сегодня он утверждал, что не говорилось о том, что войну нужно остановить.