3621 զոհ, 321 անհետ կորած. Փաշինյանը ներկայացրել է նոր տվյալներ
Խորհրդարանում մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին պատերազմի զոհերի հիշատակը: Մինչ այդ՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրեց զոհերի թիվը:
«Այսօրվա դրությամբ, մահվան վկայականներով հաստատված, ինքնությունները պարզված մենք ունենք 3621 զոհ: Անհետ կորածների ցուցակում ունենք 321 մարդ: Միևնույն ժամանակ, ունենք ԴՆԹ հետազոտման մեջ գտնվող 201 մարմին կամ մասունք, ունենք ավելի քան 100 նույնականացված մարմին, որ նույնականցվել են հարազատների հետ, բայց հարազատներն ինչ-ինչ պատճառներով առայժմ հրաժարվում են ընդունել այդ փաստը», - նշեց Փաշինյանը:
Նա նաև տեղեկացրեց, որ կան ընտանիքներ, որոնք չեն վստահում ԴՆԹ հետազոտության արդյունքներին և սեփական ուժերով արտերկրում են նախաձեռնում ԴՆԹ հետազոտություն:
«Մեր զոհերի թվը կլինի 4000-ի կարգի՝ +/- 50, ներողություն արտահայտության համար», - ամփոփեց վարչապետը:

Number of Armenia’s confirmed victims in war stands at 3,621 – Armenia’s PM
As of today Armenia has confirmed 3,621 identified victims, Armenia’s Prime Minister said at the NA today.
“The list of missing consists of 321 persons. In parallel wit it, we have 201 bodies undergoing DNA test. We also have 100 identified bodies but with unknown reasons the families refuse to accept the fact,” Pashinyan said.
The PM also noted that there are families who say they do not trust the DNA test and are initiating the test abroad at their expense.
“The number of our victims will be about 4,000, plus/minus 50, excuse me for such expression,” the PM said.