«Հրապարակ». Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ-կառավարություն հարց ու պատասխանին եղել է ոչ այնքան սթափ վիճակում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը երեկ խորհրդարան էր եկել ոչ այնքան սթափ վիճակում, այդ մասին մասնավոր զրույցներում չէին հերքում անգամ նրա թիմակիցները։ Դա ակնհայտ էր ոչ միայն անադեկվատ, իրար հակասող հայտարարություններից ու պահվածքից։ Նա ոչ միայն նախկիններին էր թիրախավորել, այլև ինքն իրեն էլ էր հակասում։
Օրինակ, ասում էր, թե սուտ է՝ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանը պատերազմի 4-րդ օրը չի ասել, թե 2-3 օրվա ընթացքում պետք է միջոցներ ձեռնարկել պատերազմը կանգնեցնելու համար։ Մինչդեռ 2020 թվականի դեկտեմբերի 16-ին «Ազատություն» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում, պատասխանելով հարցին, Փաշինյանը չէր ժխտել, որ այն ժամանակ դեռ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանը նման բան է ասել»։

«Грапарак»: Никол Пашинян вчера пришел в парламент в нетрезвом состоянии
Газета «Грапарак» пишет, что Никол Пашинян вчера пришел в парламент в нетрезвом состоянии и это не отрицали в частных беседах даже члены его команды. Это было очевидно не только из неадекватных, противоречащих друг другу заявлений и поведения премьер-министра. Он не только нацелился на представителей прежней власти, но и противоречил сам себе.
К примеру, заявил, что это ложь и бывший начальник ГШ ВС Оник Гаспарян на четвертый день войны не говорил о том, что в течение 2-3 дней необходимо предпринять меры, чтобы остановить войну. Между тем 16 декабря 2020 года, отвечая на вопрос в интервью радио «Азатутюн», Никол Пашинян не отрицал, что тогдашний начальник ГШ ВС Оник Гаспарян сказал подобное».