Գեներալները կարծիքներ են հայտնում, վերջում Նիկոլ Փաշինյանն է որոշում կայացնում. Մարուքյանը՝ Լելե Թեփեի օպերացիայի մասին
15/04/2021 14:36
Գեներալի անունը պետք չէ, գեներալները կարծիքներ են ասում, վերջում գերագույն հրամանատարն է որոշում կայացնում, լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով Լելե Թեփեի օպերացիային, ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
«Գեներալներն առաջարկում են և վերջում ինչ-որ մեկն, այդ մեկի անունը Նիկոլ Փաշինյան ա, ասում ա՝ անում ենք սենց ու էս ձևով: Որոշում ես կայացրել, ասա՝ սխալ որոշում էր, պլանավորել էինք էսպես, չստացվեց: Բոլորը ճիշտ պատասխաններ կարող են ընկալվել, բայց ասել՝ ես մոդեռացնում էի, գեներալներն են որոշել՝ ուղղակի աբսուրդ է», - նշեց պատգամավորը:
Հիշեցնենք, որ երեկ ԱԺ-ում Նիկոլ Փաշինյանը կատարյալ անհեթեթություն համարեց լուրերը, թե ինքն ասել է՝ պետք է գրավել Լելե Թեփեն և 700 զոհ է եղել։ Նա նշեց՝ այդ օպերացիայի առաջարկի հեղինակը եղել է գեներալ:

Генералы выражают мнение, в конце Никол Пашинян принимает решение – Эдмон Марукян об операции Леле-Тепе
15/04/2021 15:34
Имя генерала не нужно, генералы выражают мнение, а в конце верховный главнокомандующий принимает решение, заявил сегодня в беседе с журналистами руководитель парламентской фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян, обратившись к операции Леле-Тепе.
«Генералы предлагают и в конце кто-то, кого зовут Никол Пашинян, говорит: делаем так и в такой форме. Принял решение, скажи, что решение было неверным, планировали так, но не получилось. Все честные ответы могут быть восприняты, но заявлять, что я модерировал, генералы решили – просто абсурд», - сказал Эдмон Марукян.
Напомним, премьер-министр Никол Пашинян заявил вчера в парламенте, что считает полным абсурдом сведения о том, что он сказал – нужно захватить Леле-Тепе, в результате чего погибло 700 военнослужащих. Премьер отметил, что автором этого предложения был генерал.