Պուտինը և Լուկաշենկոն քննարկել են երկկողմ հարաբերությունները և իրավիճակը Ղարաբաղում
Ռուսաստանի և Բելառուսի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում քննարկել են երկկողմ օրակարգը և Լեռնային Ղարաբաղում կարգավորման գործընթացը, հաղորդում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
Նշվում է, որ Ռուսաստանի և Բելառուսի ղեկավարները երկկողմ դիրքորոշում են հայտնել երկու երկրների դաշնակցային հարաբերությունների էլ ավելի համապարփակ ամրապնդման համար:
«Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի Ադրբեջան վերջերս կատարված այցի համատեքստում արծարծվել է նաև Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորման թեման», - հայտնել են Կրեմլից:

Путин и Лукашенко обсудили двусторонние отношения и ситуацию в Карабахе
Президенты России и Белоруссии Владимир Путин и Александр Лукашенко провели телефонный разговор, в ходе которого в том числе обсудили двустороннюю повестку и урегулирование в Нагорном Карабахе.Об этом информирует пресс-служба Кремля.
Отмечается, что лидеры России и Белоруссии выразили обоюдный настрой на дальнейшее всестороннее укрепление союзнических отношений двух стран.
«В контексте только что проведённого визита Александра Лукашенко в Азербайджан затронута также тема нагорнокарабахского урегулирования»,  — заявили в Кремле.