Պատերազմից առաջ իշխանականների ունեցած ամբարտավանությունը կարճ ժամանակով դադարեց, պատճառն անասնական վախն էր. Գորգիսյան (Տեսանյութ)
16/04/2021 11:24
Կառավարությունը շարունակում է ամեն օր խաբել իրեն, ու, հավատալով իր իսկ հորինած ստերին, խաբում է հանրությանը, բայց սա չի կարող հավերժ տևել, որովհետև, ամեն օր փորձելով արդարացնել իրեն, կառավարությունը ստեղծում է նոր խնդիրներ, ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը։
«Նայում եմ կառավարության ներկայացուցիչներին, նայում եմ վարչապետին, տեսնում եմ իշխանական պատգամավորներին ու նրանց խոսքում, պահվածքում չեմ տեսնում մեղքի զգացողության մի գրամ։ Էն ամբարտավանությունը, որ նրանք ունեին պատերազմից առաջ, մի պահ դադարեց պատերազմից հետո, շատ կարճ ժամանակով, ու պարզվեց դա ոչ թե գիտակցումն է խնդիրների, այլ վախն էր՝ անասնական վախը սեփական ժողովրդից։ Վախն անցավ ու մարդիկ վերադարձան իրենց բնորոշ հռետորաբանությանը, հոխորտացող կեցվածքին։ Այս կառավարության հետ Հայաստանի Հանրապետությունը չունի առաջ գնալու որևէ հույս, հնարավորություն, որովհետև կառավարությունն առաջին հերթին ազնիվ չէ» , - հայտարարեց Գևորգ Գորգիսյանը։

После войны заносчивость властей поутихла на какое-то время из-за животного страха – Геворк Горгисян
16/04/2021 12:51
Правительство продолжает каждый день лгать себя, веря в свою же ложь, обманывает общество, однако это не может долго продолжаться, поскольку каждый день, пытаясь оправдаться, правительство создает новые проблемы, заявил сегодня в парламенте секретарь фракции «Светлая Армения» Геворк Горгисян.
«Смотрю на представителей правительства, на премьер-министра, депутатов правящей фракции и в их словах, поведении не вижу ни грамма чувства вины. Та заносчивость, которая была у них до войны, прекратилась после войны на какое-то время, но выяснилось, что это не осознание проблем, а страх – животный страх перед собственным народом. Страх прошел, и люди вернулись к присущей им риторике, заносчивости. С этим правительством у Республики Армения нет возможности, надежды на какой-либо прогресс, потому что правительство не честное», - заявил Геворк Горгисян.
Ему ответил депутат фракции «Мой шаг» Вагаршак Акопян:
«Господин Горгисян, хочу попросить Вас, не приписывать нам имплементацию Ваших животных инстинктов».