Տեխասում տղամարդը կրակ է բացել օդանավակայանի տերմինալի մոտ
Տղամարդը բախվել է Սան Անտոնիոյի՝ Տեխասի միջազգային օդանավակայանի տերմինալին և անկանոն կրակ բացել, ոստիկանությունը նրան վնասազերծել է տեղում, հայտնում է տեղական KSAT հեռուստատեսությունը:
Հաղորդվում է, որ մեքենայում գտնվող տղամարդը բախվել է տերմինալներից մեկին, դուրս ցատկել մեքենայից և սկսել կրակոցներ արձակել շենքի և ոստիկանության աշխատակիցների ուղղությամբ: Օդանավակայանի ոստիկանը պատասխան կրակ է բացել ու դիպել զինված անձին: Տղամարդը տեղափոխվել է հիվանդանոց, որտեղ հայտարարվել է, որ նա մահացել է: Երկու մարդ վիրավորվել է:
«Կրակողը շատ փամփուշտներ ուներ, նա անկանոն կրակել է: Մեր բախտը բերել է, որ այսօր մի քանի մարդ է միայն վիրավորվել», - հեռուստաալիքը մեջբերում է տեղի ոստիկանության պետի խոսքերը:
Ավելի վաղ ոստիկանությունը շփումներ է ունեցել կրակողի հետ, հայտնի է, որ նա հոգեկան խնդիրներ ուներ, նշում է հեռուստաալիքը: Օդանավակայանն արդեն բնականոն գործում է:

Мужчина в Техасе устроил стрельбу у терминала аэропорта
Мужчина врезался в терминал международного аэропорта Сан-Антонио, штат Техас, и открыл беспорядочную стрельбу, полиция ликвидировала его на месте, сообщает местный телеканал KSAT.
Как сообщается, мужчина на машине врезался в один из терминалов, выпрыгнул из машины и стал стрелять по зданию и сотрудникам полиции. Полицейский в аэропорту открыл ответный огонь и попал в стрелявшего. Мужчину отвезли в больницу, где объявили, что он мертв. Пострадали два человека.
«У стрелявшего было много патронов, он стрелял без разбора. Нам повезло, что сегодня пострадали немного человек», - цитирует канал начальника местной полиции.
Полиция уже и ранее имела контакты с стрелявшим, известно, что у него были проблемы с психикой, отмечает канал. Аэропорт уже работает в привычном режиме.