Վաղարշակ Հարությունյանը բարձր է գնահատել ԳՇ պետի առաջին տեղակալ Արշակ Կարապետյանի փորձն ու ծառայողական ուղին
16/04/2021 17:37
Ապրիլի 16-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի աշխատանքային խորհրդակցություն:
Նախքան օրակարգային հարցերին անցնելը՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը ներկայացրել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի նորանշանակ առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանին: Բարձր գնահատելով նրա մասնագիտական գիտելիքները, փորձն ու ծառայողական ուղին զինված ուժերում՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը Արշակ Կարապետյանին կարևոր այս պաշտոնում մաղթել է արդյունավետ աշխատանք և հաջողություններ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են հետպատերազմյան շրջանում զինված ուժերի առջև ծառացած հիմնական խնդիրները, բանակի մարտունակության ու կարգապահության ամրապնդմանն ուղղված միջոցառումները և այդ ուղղությամբ զորամասերում տարվող աշխատանքների արդյունքները:
Անդրադարձ է կատարվել 44-օրյա պատերազմի ավարտից հետո անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակին, զինծառայողների արձակուրդների տրամադրման գործընթացին, զորամասերում առօրյա ծառայության կազմակերպանն ու առաջնագծում մարտական հերթապահության անվտանգային միջոցառումներին առնչվող տարաբնույթ հարցերի:
Բարձրաձայնված խնդիրների լուծման ուղղությամբ ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը տվել է մի շարք ցուցումներ և հանձնարարականներ` նախանշելով առաջիկա աշխատանքների գլխավոր ուղղությունները:

Вагаршак Арутюнян высоко оценил опыт и служебный путь первого заместителя начальника Генштаба Аршака Карапетяна
16/04/2021 19:25
В административном комплексе министерства обороны Армении 16 апреля состоялось рабочее совещание руководящего состава Минобороны Армении, ВС и Генштаба ВС.
Министр обороны Вагаршак Арутюнян представил новоназначенного первого заместителя начальника ГШ ВС, генерал-майора Аршака Карапетяна. Высоко оценив его профессиональные знания, опыт и служебный путь глава оборонного ведомства пожелал Аршаку Карапетяну на этой ответственной должности эффективной работы и успехов.
В ходе совещания были обсуждены основные вставшие перед вооруженными силами в послевоенный период проблемы, мероприятия, нацеленные на укрепление дисциплины и боеспособности армии и результаты проводимых в этом направлении работ.
Были рассмотрены также вопросы, связанные с морально-психологическим состоянием персонала, процессом предоставления отпусков военнослужащим, организацией повседневной службы в воинских частях, мероприятиями по обеспечению безопасности боевого дежурства на передовой.
Министр обороны Вагаршак Арутюнян дал ряд поручений и указаний, обозначив главные направления предстоящих работ.