«Ժողովուրդ». Վազգեն Ռշտունինհանդիպել է Նիկոլ Փաշինյանին
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի նախագահ Վազգեն Ռշտունին հանդիպել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին: Ընդ որում, այդ հանդիպումը կազմակերպվել է վարչապետի խորհրդական Աննա Վարդապետյանի միջոցով, որը, մամուլի հրապարակումների համաձայն, հրահանգներ է տալիս դատավորներին, քննիչներին ու դատախազներին:
Այստեղ ուշագրավ է, որ երբ նախորդ տարի` դեկտեմբերին, Փաշինյանն իր մոտ էր հրավիրել դատարանների նախագահներին, Վազգեն Ռշտունին հանդիպմանը չէր մասնակցել՝ որպես պատճառաբանություն բերելով առողջական խնդիրները: Այսինքն՝ ստացվում է՝ նախորդ տարի հրաժարվել էր մասնակցել հանդիպմանը, սակայն արդեն այժմ անհատական հանդիպում է ունենում Փաշինյանի հետ:
Դժվար է կանխատեսել, թե ինչու հենց այժմ նման հանդիպում տեղի ունեցավ: Ամեն դեպքում, «Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձել է այս հարցերի պատասխանները ստանալ հենց Վազգեն Ռշտունուց, սակայն նա արձակուրդում է:

«Жоховурд»: Вазген Рштуни встретился с Николом Пашиняном
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что председатель Апелляционного уголовного суда Вазген Рштуни встретился с премьер-министром Николом Пашиняном. Причем, эта встреча была организована советником премьер-министра Анной Вардапетян, которая согласно публикациям СМИ, дает указания судьям, следователям и прокурорам.
Примечательно, что когда в декабре прошлого года Пашинян пригласил на встречу председателей судов, Вазген Рштуни не участвовал во встрече, назвав в качестве причины проблемы со здоровьем. То есть получается, что в прошлом году он отказался участвовать во встрече, однако сейчас лично встречается с Николом Пашиняном.
Сложно прогнозировать, почему именно сейчас состоялась такая встреча. Издание попыталось получить ответ на этот вопрос у Вазгена Рштуни, однако он находился в отпуске.