Զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր շարունակվում են Հադրութում
Ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով շարունակվում են Հադրութի շրջանում, հայտնում են Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից։
Սկսած 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր, ԱԻ պետական ծառայության փրկարարներն Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող տարածքներում իրականացնում են որոնողափրկարարական աշխատանքներ։
Հինգ ամսվա ընթացքում իրականացված որոնումների արդյունքում, Արցախի կորուսյալ տարածքներից հայտնաբերվել և տարհանվել է ընդհանուր 1544 աճյուն, որից 27-ը՝ նախնական տվյալներով, քաղաքացիական անձինք են։

Поиск тел погибших военнослужащих продолжается в Гадрутском районе
Работы по поиску тел погибших и пропавших без вести военнослужащих во время боевых действий сегодня продолжаются одним отрядом в Гадрутском районе, сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
Спасатели Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах с 13 ноября 2020 года по сей день осуществляют поисковые работы на неподконтрольных Арцаху территориях.
В результате поисков за последние пять месяцев на перешедших под контроль Азербайджана территориях Арцаха были найдены 1544 тела, по предварительным данным, 27 из них – гражданские лица.