«Գնացեք ու զբաղվեք այդ հարցերով». Սյունիքում Փաշինյանին ընդդիմադիրները կպատժվեն «կտրուկ ու հատուկ գործողություններով» (Տեսանյութ)
21/04/2021 17:09
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սյունիքի մարզպետարանում խորհրդակցության ժամանակ անդրադարձել է Մեղրիում տեղի ունեցած միջադեպին։
«Հստակ է, որ տեղի է ունեցել օրենքի խախտում ու ես ակնկալում եմ, որ հանրապետության իրավապահ մարմինները շատ հստակ ու կոշտ կերպով կարձագանքեն, որովհետև չի կարելի թույլ տալ, որ մարդկանց փոքր խմբակ ուղղակի ստեղծի տպավորություն, այսինքն` անկախ տպավորությունից, չի կարելի թույլ տալ, որ անպատժելիության մթնոլորտ գոյություն ունենա Հայաստանում», - ասել է նա։
Փաշինյանը դիմել է ԱԱԾ տնօրենին ու ՀՀ ոստիկանապետին՝ հանձնարարելով կտրուկ ու հատուկ գործողություններով այս հարցը լուծել, մեղավորներին հանրության համար տեսանելիի ձևով կանչել պատասխանատվության։
Քննչական կոմիտեի ներկայացուցիչը զեկուցել է, որ դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում, հարցը կլուծեն։

Идите и займитесь этими вопросами – оппозиционеры Пашиняна в Сюнике будут наказаны «жесткими методами»
21/04/2021 17:39
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня в ходе совещания в областной администрации Сюникской области обратился к произошедшему в Мегри инциденту.
«Произошло явное нарушение закона. Ожидаю, что правоохранительные органы четко и жестко отреагируют, поскольку нельзя позволять, чтобы какая-то маленькая группа людей создавала впечатление, то есть, независимо от впечатления, нельзя позволять, чтобы в Армении была атмосфера безнаказанности», - сказал он.
Он обратился к присутствующим на совещании директору Службы национальной безопасности Армении Армену Абазяну и начальнику полиции республики Ваге Казаряну, поручив решить этот вопрос жесткими методами, привлечь к ответственности виновных и проинформировать об этом общественность.
Представитель Следственного комитета Армении доложил премьеру, что по факту произошедшего подготавливаются материалы, вопрос решат.
Он отметил, что возбуждено уголовное дело, которое будет направлено в Следственный комитет.
«Очень хорошо. Идите и займитесь этими вопросами», - поручил Пашинян директору СНБ и начальнику полиции.