Ռուբեն Հայրապետյանի փաստաբանին հրավիրել են ԱԱԾ
Այսօր՝ ժամը 15։00-ին, հրավիրվել եմ ԱԱԾ Նիկոլ Փաշինյանի օգնական Աննա Վարդապետյանի կողմից արդարադատության իրականացմանը համակարգված ձևով խոչընդոտելու գործով բացահայտված երկրորդ դրվագով բացատրություն տալու, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՀՖՖ նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի փաստաբան Ամրամ Մակինյանը։
«Խնդիր չկա, կգնամ ԱԱԾ և երկրորդ անգամ՝ մանրամասն ու փաստարկված կբացատրեմ, թե Աննան ինչպես և ում հրամանով է ուղղորդում քննիչներին…», - նշել է նա։
Հիշեցնենք՝ ՀՖՖ նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի պաշտպան Ամրամ Մակինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել էր, թե իր պաշտպանյալի գործով Նիկոլ Փաշինյանի օգնական Աննա Վարդապետյանն է ապօրինի հանձնարարում քաղաքական հետապնդման դեպքերով գործին չառնչվող տեղեկատվություն հավաքել։
168.am-ի էլեկտրոնային հասցեին սկանդալային տեսանյութեր էին ստացվել։ Դրանցում հստակ երևում է, որ Նիկոլ Փաշինյանի՝ իրավական գծով խորհրդական Աննա Վարդապետյանը միջամտում է գործարար, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի և նրա որդու՝ Ռաֆիկ Հայրապետյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործերի նախաքննությանը՝ ուղղումներ կատարելով գործերի նյութերի մեջ, և, ըստ էության, հրահանգավորում հիմնական դերակատարներին։

Адвокат Рубена Айрапетяна вызван в Службу национальной безопасности
Адвокат бывшего президента ФФА Рубена Айрапетяна Амрам Макинян сегодня, в 15:00, вызван в Службу национальной безопасности для дачи объяснения относительно второго разоблаченного эпизода по делу системного воспрепятствования осуществлению правосудия помощником премьер-министра Никола Пашиняна Анной Вардапетян. Об этом Амрам Макинян сообщил на своей странице в  Facebook.
«Нет проблемы, пойду в СНБ и во второй раз детально и аргументировано объясню, как и  по чьему приказу Анна направляет следователей…», - отметил он.
Напомним, адвокат бывшего президента ФФА Рубена Айрапетяна – Амрам Макинян – сообщил на своей странице в Facebook о том, что помощник Никола Пашиняна Анна Вардапетян незаконно поручает собирать информацию, не связанную с делом о политическом преследовании его подзащитного
Отметим, что на электронный адрес сайта 168.am были отправлены скандальные видеоматериалы. В них четко видно, что помощник Никола Пашиняна по правовым вопросам Анна Вардапетян вмешивается в следствие по уголовному делу, возбужденному против бизнесмена, бывшего президента Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна и его сына Рафика Айрапетяна, редактирует и отправляет решение о привлечении сына Рубена Айрапетяна Рафика Айрапетяна в качестве обвиняемого следователю Главного управления по расследованию особо важных дел СК Армении и, по сути, инструктирует основных игроков.