ԱՄՆ ոստիկանը գնդակահարել է իրեն դեպքի վայր կանչած 16-ամյա աֆրոամերիկուհուն
Օհայո նահանգի Կոլումբուս քաղաքում ոստիկանը գնդակահարել է 16-ամյա սևամորթ մի աղջկա՝ Մաքայ Բրայանթին, ցուցարարները սկսել են հավաքվել քաղաքի ոստիկանության շենքի մոտ, հայտնում է տեղական 10TV- ն:
Ոստիկանները դեպքի վայր են կանչվել երեքշաբթի տեղական ժամանակով ժամը 16.30-ին (Երևանի ժամանակով 00.30-ին) կարգի խախտման պատճառով: Ըստ մահացածի ընտանիքի՝ աղջիկը զանգահարել է 911 հեռախոսահամարով՝ իր տան մոտ հայհոյող աղջիկների պատճառով:
Ոստիկանության կողմից հրապարակված տեսանյությում երևում է, որ ոստիկանության աշխատակիցը կրակ է բացել Բրայանթի վրա, երբ նա դանակով նետվել է մեկ այլ աղջկա վրա:

Полицейский в США застрелил вызвавшую его 16-летнюю афроамериканку
Полицейский застрелил темнокожую 16-летнюю девушку Макайю Брайант в городе Колумбус в штате Огайо, протестующие начали собираться у здания полиции города, сообщает местный телеканал 10TV.
Полицейских вызвали на место инцидента во вторник около 16.30 по местному времени (23.30 мск) из-за нарушения порядка. По заявлению семьи скончавшейся, она позвонила 911 из-за ругавшихся возле ее дома девушек.
На кадрах с нагрудной камеры, опубликованных полицией, видно, что страж порядка открыл стрельбу в Брайант, когда та бросилась с ножом на другую девушку.
Пострадавшая скончалась в больнице, куда ее доставили в критическом состоянии.
У полицейского управления уже собралась толпа протестующих, которые выкрикивают имя погибшей девочки.