Դա «սյուրպրիզ» էր, օրական «սյուրպրիզներ» են եղել, որ հասել ենք էս օրին. Շուռնուխի գյուղապետը՝ Փաշինյանի այցի մասին
21/04/2021 12:01
Դա «սյուրպրիզ» էր կառավարության կողմից, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Սյունիքի մարզի Շուռնուխ համայնքի ղեկավար Հակոբ Արշակյանը՝ անդրադառնալով վարչապետի այցին։
«Օրական «սյուրպրիզներ» են եղել, որ հասել ենք էս օրին։ Վարչապետը ինձ չի հանդիպել», - ասաց գյուղապետը։
Հարցին, թե ըստ իրեն՝ պատճառն ինչն է, Հակոբ Արշակյանը պատասխանեց.
«Երևի ես սև եմ, նախկին եմ»։
Գյուղապետի խոսքով՝ այցի ընթացքում Փաշինյանը մտել է երկու տուն, նստել մեքենան և հեռացել.
«Եթե բնակիչների հետ հանդիպման կարիք լիներ, ինչպես նախագահ Արմեն Սարգսյանի աշխատակազմից տեղեկացրին երկու օր առաջ, որ նախագահը այցելելու է Մարդու իրավունքների պաշտպանի հետ, նույն կերպ էլ վարչապետի այցի մասին կտեղեկացնեին։ Սա հատուկ գաղտնի այց էր։ Երկրի վարչապետը մտնում է երկրի մի բնակավայր, պարզ է չէ, որ բնակիչը հարցեր կունենար իրեն։ Ինչո՞ւ ցերեկով չեկավ, ինչո՞ւ մի հարցի չպատասխանեց, թեկուզ անվտանգության վերաբերյալ»։
Արշակյանի խոսքով՝ Փաշինյանը գյուղում եղել է գիշերը, ժամը 9 անց կեսից մինչ 10-ը։
«Տեսել եմ, որ խումբ էր բարձրանում էդ ժամին։ Ինձ ասում են՝ հոպար ջան, բա խի չես մոտենում, դու գյուղապետը չե՞ս։ Ասում եմ՝ գյուղապետն եմ, իսկ նա ո՞վ է։ Ասում են՝ վարչապետն է։ Ինձ արհամարհողի հետևից վազեմ, ասեմ՝ ինձ էլ մարդու տեղ դրե՞ք։ Ես այս գյուղի վարչական ղեկավարն եմ», - եզրափակեց խոսքը Հակոբ Արշակյանը։

Это был «сюрприз», мы оказались в подобной ситуации из-за таких ежедневных «сюрпризов» – глава общины Шурнух о визите Пашиняна
21/04/2021 12:37
Это был «сюрприз» правительства, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am руководитель общины Шурнух Сюникской области Акоп Аршакян, касаясь визита премьер-министра.
«Такие «сюрпризы» были каждый день, поэтому мы оказались в такой ситуации. Премьер не встретился со мной», - сказал руководитель общины.
На вопрос, в чем причина, Акоп Аршакян ответил:
«Наверное, я черный, прежний».
По словам главы сельской общины, в ходе визита премьер-министр побывал в двух домах, сел в машину и уехал.
«Если бы была необходимость встретиться с жителями села, то, как из администрации президента Армена Саркисяна два дня назад сообщили о приезде президента вместе с Защитником прав человека, точно также сообщили бы о визите премьера. Руководитель государства приезжает в один из населенных пунктов страны, разве непонятно, что у жителей будут вопросы к нему. Почему не приехал днем, почему не ответил ни на один вопрос, хотя бы о безопасности?».
По словам Акопа Аршакяна, Пашинян посетил село ночью, в период с 21:30 до 22:00.
«Я видел, что группа поднималась в это время. Мне говорят: а почему не подходишь, разве ты не глава общины? Отвечаю, я руководитель общины, а он кто? Почему я должен бегать за тем, кто меня игнорирует? Я административный руководитель этого села», - резюмировал Акоп Аршакян.