Երեք տարի առաջ ասում էր՝ «կփռեմ ասֆալտին», էս ա իրա նպատակը, բայց չի հասկանում, որ ինքն ու իր թիմն են փռված ասֆալտին. Սաղաթելյան
22/04/2021 19:01
Սյունեցիների նկատմամբ քննչական կոմիտեում կիրառվող բռնությունը խայտառակություն է, այսօր հրավիրված հանրահավաքում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Սրան մեր հասարակությունը պետք է համապատասխան վերաբերմունք ցույց տա», - ասաց Սաղաթելյանը։
Նա նշեց, որ հրավիրված հանրահավաքով իրենց աջակցությունն են ցույց տալիս ձերբակալված սյունեցիներին։
«Այստեղից կշարժվենք դատախազություն, որտեղ հստակ պահանջհներ կներկայացնենք։ Հիշո՞ւմ եք՝ երեք տարի առաջ ասում էր՝ «կփռեմ ասֆալտին», էս ա իրա նպատակը, բայց ինքը չի հասկանում, որ վաղուց ինքն ու իր թիմն են փռված ասֆալտին։ Էս տեսարաններով որևէ մեկին ո՛չ կարող են խեղճացնել, ո՛չ էլ կարող են տպավորություն թողնել», - ասաց Սաղաթելյանը։

Три года назад он говорил: «уложу на асфальт», это его цель, но не понимает, что уложены на асфальт он и его команда – Ишхан Сагателян
22/04/2021 19:34
Примененное в отношении сюникцев насилие в Следственном комитете – позор, заявил сегодня на митинге журналистам представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян.
«Наше общество должно удостоить это соответствующего отношения», - сказал Ишхан Сагателян.
Он отметил, что этот митинг проводится в знак поддержки задержанных сюникцев.
«Отсюда мы двинемся к генеральной прокуратуре, где представим четкое требование. Помните, три года назад Никол Пашинян говорил: «уложу на асфальт», это его цель, но он не понимает, что уложены на асфальт он и его команда. Этими сценами они не могут ни напугать, ни произвести впечатления на кого-то», - сказал Ишхан Сагателян.