Փոխհատուցում ստանալու համար զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ է ուղարկվել զոհվածների 3039 գործ. ՊՆ ներկայացուցիչ
22/04/2021 12:08
Այս պահի դրությամբ զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ է ուղարկվել զոհվածների 3039 գործ, ԱԺ-ում հրավիրված 44-օրյա պատերազմի հետևանքով զինծառայողների սոցիալական աջակցության ծրագրերի վերաբերյալ աշխատանքային քննարկման ժամանակ հայտարարեց ՊՆ ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Ավետիսյանը։
«Մեր տվյալներով՝ 2500 գործի մասով արդեն կա որոշում, որպեսզի հիմնադրամից փոխհատուցում վճարվի», - ասաց գնդապետը։
Խոսելով հաշմանդամների գործերի մասին՝ Ավետիսյանն ասաց, որ շահառու դառնալու նպատակով 1-ին և 2-րդ կարգի 301 զինհաշմանդամի գործ է ուղարկված հիմնադրամ։

Дела 3039 погибших в войне отправлены в Фонд страхования военнослужащих для предоставления возмещения – представитель Минобороны
22/04/2021 13:39
По состоянию на данный момент, в Фонд страхования военнослужащих отправлены дела 3039 военнослужащих, заявил сегодня представитель министерства обороны Александр Аветисян в ходе созванного в парламенте рабочего обсуждения о программах социального содействия военнослужащим в результате 44-дневной войны.
«По нашим данным, по части 2500 дел принято решение о предоставлении возмещения из фонда», сказал полковник.
Обратившись к делам получивших инвалидность военнослужащих, Аветисян сказал, что в фонд отправлены дела 301 военного, признанных инвалидами 1 и 2 группы.