Երուսաղեմում անկարգություններ են տեղի ունեցել
Երուսաղեմի Հին քաղաքում գտնվող Շհեմի դարպասի մոտ անկարգություններ են տեղի ունեցել, ոստիկանությունը փորձել է կանխել բախումները արաբ և հրեա երիտասարդների միջև:
Առաջին բախումները սկսվել են Ռամադան ամսվա երեկոյան աղոթքի ավարտից հետո, երբ հարյուրավոր երիտասարդ մահմեդականներ ցույց են կազմակերպել Հին քաղաքի Շհեմի դարպասի մոտ և սկսել քարեր նետել ոստիկանության վրա:
Ցույցը հայտարարվել է անօրինական, իսկ մասնակիցներին խնդրել ցրվել:
Միևնույն ժամանակ, իսրայելական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, ծայրահեղ աջ իսրայելցի երիտասարդների շարքը տեղափոխվել է անկարգությունների վայր, ոստիկանությունը հայտնել է, որ նրանք միջոցներ են ձեռնարկել երկու արմատական խմբավորումների միջև բախումները կանխելու համար:
Երուսաղեմում բախումների ընթացքում 32 պաղեստինցի վիրավորվել է, РИА Новости-ին հայտնել է Կարմիր մահիկի ներկայացուցիչը:

В Иерусалиме произошли беспорядки
Массовые беспорядки произошли у Шхемских ворот в Старом городе Иерусалима, полиция пыталась предотвратить столкновения между арабской и еврейской молодежью, сообщила пресс-служба ведомства.
Первые столкновения вспыхнули после окончания вечерней молитвы месяца Рамадан, когда сотни молодых мусульман устроили демонстрацию у Шхемских ворот Старого города и начали бросать в полицейских камни.
Демонстрация была объявлена незаконной, ее участников просили разойтись.
Одновременно, по сообщениям израильских СМИ, к месту беспорядков выдвинулась колонна крайне правой израильской молодежи, полиция сообщила, что предприняла меры, чтобы не допустить столкновений между двумя радикальными группами.
В ходе столкновений в Иерусалиме тридцать два палестинца получили ранения, сообщил РИА Новости представитель Красного полумесяца.