Փաշինյանը Պուտինին տեղեկացրել է հունիսին արտահերթ ընտրությունների կապակցությամբ Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակի մասին
24/04/2021 14:30
Հայկական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև:
Ինչպես հայտնում են Կրեմլի մամուլի ծառայությունից, շարունակվել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակի քննարկումը: Գոհունակությամբ նշվել է, որ ռուս խաղաղապահների ջանքերի շնորհիվ իրավիճակը տարածաշրջանում շարունակում է մնալ կայուն և հանգիստ:
Մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել երկկողմ համագործակցության արդիական թեմաների շուրջ, այդ թվում՝ էներգետիկ ոլորտում:
Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է հունիսին նախատեսված արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակի զարգացման մասին:

Пашинян проинформировал Путина о внутриполитической ситуации в связи с назначенными на июнь внеочередными парламентскими выборами - Кремль
24/04/2021 14:26
По инициативе армянской стороны состоялся телефонный разговор президента России Владимира Путина с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
Как сообщает пресс-служба Кремля, продолжено обсуждение ситуации вокруг Нагорного Карабаха. С удовлетворением констатировано, что благодаря усилиям российских миротворцев обстановка в регионе остаётся стабильной и спокойной.
Проведён обмен мнениями по актуальным темам двустороннего сотрудничества, в том числе в сфере энергетики.
Никол Пашинян информировал о развитии внутриполитической ситуации в Армении в связи с назначенными на июнь внеочередными парламентскими выборами.