Փաշինյանը Պուտինին տեղեկացրել է հունիսին արտահերթ ընտրությունների կապակցությամբ Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակի մասին
24/04/2021 14:30
Հայկական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև:
Ինչպես հայտնում են Կրեմլի մամուլի ծառայությունից, շարունակվել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակի քննարկումը: Գոհունակությամբ նշվել է, որ ռուս խաղաղապահների ջանքերի շնորհիվ իրավիճակը տարածաշրջանում շարունակում է մնալ կայուն և հանգիստ:
Մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել երկկողմ համագործակցության արդիական թեմաների շուրջ, այդ թվում՝ էներգետիկ ոլորտում:
Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է հունիսին նախատեսված արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակի զարգացման մասին:

Armenia’s PM briefs Russian President on domestic political situation in Armenia ahead of snap elections during phone talk
Armenia’s PM Nikol Pashinyan held a phone conversation with Russian President Vladimir Putin.
The conversation took place at the initiative of the Armenian side.
According to Kremlin press service, the interlocutors discussed the situation created over Nagorno Karabakh.
The parties noted that thanks to the efforts of the Russian peacekeepers the situation in the region continues to be stable and calm.
The leaders of the two countries also exchanged ideas over the current topics of bilateral cooperation, including in energy sector.
Nikol Pashinyan briefed to Russian president on the domestic political situation in Armenia ahead of upcoming snap elections in June.