ԵԱՏՄ Միջկառավարական խորհրդի նիստին Ադրբեջանին որևէ կարգավիճակով հրավիրելու վերաբերյալ որևէ կոնսենսուս չկա. Արա Այվազյան
26/04/2021 13:20
Ապրիլի 29-ին Կազանում կայանալիք ԵԱՏՄ Միջկառավարական խորհրդի նիստին Ադրբեջանին որևէ կարգավիճակով հրավիրելու վերաբերյալ որևէ կոնսենսուս չկա, այսօր ԱԳՆ-ում հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտարարեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը։
Հիշեցնենք՝ Ռուսական PБK հեռուստաալիքի տեղեկություններով՝ ԵԱՏՄ անդամ պետությունները քննարկում են կառույցի ղեկավար մարմնի՝ Միջկառավարական խորհրդի ապրիլի 29-ին Կազանում մեկնարկող հերթական նիստին Ադրբեջանի պատվիրակության մասնակցության հնարավորությունը։
Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը այս առնչությամբ հայտարարել էր, թե մոտ ժամանակներում Հայաստանը կներկայացնի իր դիրքրորոշումը Ադրբեջանի՝ ԵԱՏՄ առաջիկա նիստին մասնակցելու վերաբերյալ։

Консенсус об участии Азербайджана в заседании межправительственного совета ЕАЭС не достигнут – Ара Айвазян
26/04/2021 13:44
Консенсуса об участии Азербайджана в заседании межправительственного совета ЕАЭС 29 апреля не достигнуто, заявил сегодня и.о. министра иностранных дел Армении Ара Айвазян на совместной с главой МИД Литвы Габриэлюсом Ландсбергисом пресс-конференции в Ереване.
Напомним, по сведениям российской телекомпании РБК, страны-члены ЕАЭС обсуждают возможность участия делегации Азербайджана в заседании межправительственного совета ЕАЭС в Казани 29-30 апреля.
Ранее вице-премьер Армении Мгер Григорян заявил, что в ближайшее время Армения сообщит о своей позиции относительно участия представителей Азербайджана в предстоящем заседании межправительственного совета ЕАЭС.