Գերիների վերադարձի միակ ճանապարհը միջազգային ճնշման մեծացումն է. Ռուբեն Ռուբինյան
Գերիների վերադարձի միակ ճանապարհը միջազգային ճնշման մեծացումն է, ԱԺ-ում ասաց ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ, իմքայլական Ռուբեն Ռուբինյանը:
«Միջազգային ճնշում ասելով՝ նկատի ունեմ լայն գործընթաց, որը չի սահմանափակվում մեկ կամ երկու քայլով: Դա համապարփակ գործընթաց է, որը պետք է տեղի ունենա հնարավոր բոլոր միջազգային ատյաններում, բոլոր հնարավոր երկրկկողմ հարաբերություններում: Վստահ եմ, որ մեզ, ի վերջո, կհաջողվի հասնել մեր նպատակին», - ասաց Ռուբինյանը:
«Իմ քայլը» խմբակցությունից Տաթևիկ Հայրապետյանն էլ կարևորեց խորհրդարանական դիվանագիտության հարթակների օգտագործումը.
«Պետք է այնպիսի իրավիճակ ստեղծվի, որ գերիներին օր ավելի Բաքվում պահելն Ալիևի համար իսկական գլխացավանք դառնա»:

The only way to return Armenian POWs is increase of international pressure – deputy
Member of Armenian delegation to PACE, My Step deputy Ruben Rubinyan said at a briefing today that the only way to return the Armenian POWs is increase of international pressure.
“By saying international pressure, I mean wide process which is not limited to one or two steps. It is a comprehensive process that must take place in all possible international instances, in all possible bilateral relations,” Rubinyan said.
My Step deputy Tatevik Hayrapetyan also emphasized the importance of using parliamentary diplomatic platforms.
“A situation must be created that keeping POWs in Baku a day longer be a real headache for Aliyev,” she said.