Աֆղանստանում օդային հարվածի հետևանով 12 մարդ է զոհվել
Աֆղանստանում հրթիռակոծության և օդային հարվածի հետևանքով զոհվել է 12 մարդ, և վիրավորվել աֆղանական Վարդակ նահանգի  երեք բնակիչ: Այս մասին TOLOnews հեռուստաալիքը հայտնել է կիրակի հում անելով տեղական իշխանություններին:
«Ջալրիզի շրջանի Զորլանգ գյուղում օդային հարվածի հետևանքով զոհվել է մեկ ընտանիքի առնվազն ութ անդամ: Սայեդ Աբադ թաղամասում տեղի ունեցած մեկ այլ միջադեպի ժամանակ սպանվել են նույն ընտանիքի չորս անդամները, և երեք մարդ վիրավորվել եէ, երբ ականը հարվածել է նրանց տանը», - հայտնել է Վարդակի նահանգային խորհրդի անդամ Շարիֆուլլա Հոթակը:
Նշվում է, որ միջադեպի կապակցությամբ նախագահ Համիդ Քարզայը հայտարարություն է տարածել, որում հակամարտության կողմերին կոչ է անում դադարեցնել բռնությունները:

В Афганистане при авиаударе погибли 12 человек
В результате минометного обстрела и авиаудара погибли 12 и получили ранения трое жителей афганской провинции Вардак. Об этом в воскресенье, 25 апреля, сообщил телеканал TOLOnews со ссылкой на местные власти.
«По меньшей мере восемь членов одной семьи были убиты в результате авиаудара в деревне Зорланг в районе Джалриз. В другом инциденте в районе Сайед Абад четыре члена одной семьи были убиты и еще трое были ранены, когда в их дом попала мина», - уточнил член совета провинции Вардак Шарифулла Хотак.
Отмечается, что в связи с произошедшим президент страны Хамид Карзай выступил с заявлением, в котором призвал стороны конфликта прекратить насилие.