Պուտինը հեռախոսով խոսել է Ասադի հետ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Սիրիայի իր գործընկեր Բաշար ալ-Ասադի հետ, հաղորդում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Մանրամասն քննարկվել են երկկողմ օրակարգի արդիական թեմաները, առաջին հերթին առևտրատնտեսական և հումանիտար կապերի հետագա զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև կորոնավիրուսային վարակի տարածման դեմ պայքարում փոխգործակցությունը, ներառյալ՝ ռուսական պատվաստանյութերի մատակարարումը», - ասված է հայտարարության մեջ:
Ինչպես նշվում է, Ասադը շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանին սիրիացի ժողովրդին օգնելու համար և տեղեկացրել մայիսին նախատեսված նախագահական ընտրություններին նախապատրաստվելու մասին:

Путин поговорил по телефону с Асадом
Президент России Владимир Путин провёл телефонный разговор с сирийским коллегой Башаром Асадом, сообщила пресс-служба Кремля.
«Подробно обсуждены актуальные вопросы двусторонней повестки дня, прежде всего перспективы дальнейшего развития торгово-экономических и гуманитарных связей, а также взаимодействия в борьбе с распространением коронавирусной инфекции, включая поставки российских вакцин», — говорится в сообщении.
Как отмечается, Асад поблагодарил Россию за помощь сирийскому народу и проинформировал о ходе подготовки к намеченным на май президентским выборам.